Drugi sparingowy remis

Drugi mecz kontrolny i drugi remis. PGE GKS Bełchatów zremisował 1:1 z KKS Kalisz w środowym teście, który oglądała licznie zgromadzona publiczność.

W spotkaniu zadebiutował w barwach "Brunatnych" Emile Thiakane. Senegalczyk pokazał się z bardzo dobrej strony będąc kilkukrotnie inicjatorem akcji ofensywnych gospodarzy. Zagrał także testowany od wtorku 19-letni obrońca Marcin Pigiel (ostatnio Jagiellonia II Białystok), ktory pozostanie w Bełchatowie do soboty włącznie.

Wynik meczu otworzył zespół Mariusza Pawlaka, a dokładniej Dawid Flaszka. Nasz zawodnik wbiegając w pole karne zamknął akcję i celnie główkując wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Patryka Janasika. Kilka minut później wynik na 2:0 mógł podwyższyć Piotr Giel, ale będąc ’sam na sam’ z golkiperem gości uderzył za lekko i obrońcy KKS zdołali wybić futbolówkę.

W 41. minucie arbiter odgwizdał kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił Rafał Jankowski. Jeszcze przed przerwą uderzał Bartłomiej Zieliński, ale jego próbę kaliski bramkarz sparował na rzut rożny. W 64. gospodarze powinni znów prowadzić, ale idealną okazję zmarnował testowany Tomasz Gomola. Czestki napastnik miał przed sobą pustą bramkę, po tym jak piłka odbiła się od słupka po strzale Marcina Garucha, ale przeniósł ją nad poprzeczką.

Do końca spotkania stroną przeważającą byli "Brunatni", ale nie zdołali tego udokumentować drugą bramką. Probówali m.in. Łukasz Pietroń, Marcin Ryszka oraz Bartłomiej Bartosiak. W sobotę bełchatowianie zagrają trzeci sparing, tym razem ich rywalem będzie ŁKS Łódź (godz. 11).

PGE GKS Bełchatów - KKS Kalisz 1:1 (0:0)