Menu
Logo
Pge

Czwarte miejsce w debiucie PJS

Czwarte miejsce w debiucie PJS

PGE GKS Bełchatów zajął 4. miejsce w prowadzonym od początku sezonu 2016/17 rankingu Pro Junior System i zdobędzie nagrodę fiansową. To był pierwszy sezon obowiązywania tego ciekawego projektu promującego wystawianie do gry na szczeblu centralnym młodych zawodników.

W klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej wygrała z dużą przewagą Siarka Tarnobrzeg, na drugiej pozycji znalazła się Stal Stalowa Wola a trzecia jest Warta Poznań.

Na 11.291 punktów i 4. miejsce PGE GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane przez sześciu zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie).

W zakończonym w sobotę sezonie 2 ligi w składzie „Brunatnych” wystąpiło dziesięciu młodzieżowców, natomiast punkty do klasyfikacji zaliczono sześciu z nich, tj. Dawidowi Flaszce (wychowanek), Albinowi Maciejewskiemu (w), Konradowi Andrzejczakowi, Kamilowi Bruchajzerowi (w), Mikołajowi Boćkowi (w) i Marcinowi Ryszce. Kolejnymi zawodnikami, którym niewiele zabrakło, by przekroczyć wymagane limity byli Maciej Łabędzki i Przemysław Zdybowicz, których minuty, podobnie jak innych wychowanków GKS, liczone byłyby podwójnie.


1. Po co powstał Pro Junior System PZPN?
Pro Junior System został napisany przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

2. Kto uczestniczy w Programie Pro Junior System PZPN?
W Programie uczestniczą wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi.

3. Za co będą przyznawane punkty?
Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy Młodzieżowców i Wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom będą przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku. Programem PJS administruje i zarządza Departament Rozgrywek Krajowych PZPN pod kierunkiem dyrektora Łukasza Wachowskiego.

4. Kto jest młodzieżowcem, a kto wychowankiem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2016/2017, od którego zostanie wprowadzony Pro Junior System PZPN, będą to zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi.

Wychowanek – młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Przerwa rozumiana jest jako okres, gdy zawodnik nie był zarejestrowany w żadnym klubie lub był szkolony w innym klubie na zasadzie transferu definitywnego bądź wypożyczenia.

5. Na jakiej zasadzie będą przyznawane punkty?
Zasady przyznawania punktów:
• liczba minut x1 – rozegrana minuta przez Młodzieżowca w meczu Ekstraklasy, I i II ligi lub spotkaniu reprezentacji U-21, U-20, U-19, U-17;
• liczba minut x2 – rozegrana minuta przez Wychowanka w meczu Ekstraklasy, I i II ligi lub spotkaniu reprezentacji U-21, U-20, U-19, U-17;
• liczba minut x3 – rozegrana minuta przez Młodzieżowca w meczu reprezentacji A;
• liczba minut x4 – rozegrana minuta przez Wychowanka w meczu reprezentacji A.

Każdy piłkarz wchodzący na boisku w dodatkowym czasie gry, niezależnie od długości doliczonego czasu, otrzymuje punkty jak za jedną minutę regulaminowego czasu gry, zgodnie z powyższym przelicznikiem.

Jeżeli w drużynie występuje Zawodnik, który jest Wychowankiem (czyli również jest Młodzieżowcem), to punktuje jako Wychowanek.

Jeżeli w drużynie występuje Zawodnik, który jest Młodzieżowcem (ale nie Wychowankiem klubu), to punktuje jako Młodzieżowiec.

6. Jaka jest metodologia Pro Junior System PZPN?
– Zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie;
– Klasyfikacja jest aktualizowana na bieżąco po rozegranych meczach i udostępniana klubom, zawodnikom oraz kibicom na stronach internetowych PZPN;
– Kluby zdegradowane nie są uwzględniane w podziale nagród finansowych przyznawanych w ramach Programu;
– Do klasyfikacji nie są wliczane mecze barażowe;
– Minuty rozgrywane przez Młodzieżowców i Wychowanków w ramach rozgrywek reprezentacyjnych, które odbyły się w przerwie letniej pomiędzy sezonami ligowymi, są wliczane do punktacji końcowej następnego sezonu.

Przykładowo w czerwcu 2017 roku rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce. Minuty spędzone na boisku w tym turnieju przez zawodników z klubów Ekstraklasy, I oraz II ligi zostaną zaliczone do punktacji końcowej programu na sezon 2017/2018;
– Na koniec sezonu kluby uczestniczące w Programie z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo. Punktacja końcowa jest określana bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy, I i II ligi, z zastrzeżeniem ogłoszenia ostatecznych decyzji licencyjnych.

7. Czy zawodnik wypożyczony z klubu X do klubu Y, będzie punktował dla klubu X czy Y?
Zawodnik będzie zdobywał punkty dla klubu, w którym aktualnie gra (w tym wypadku punktuje dla klubu Y). Oczywiście tylko w rozgrywkach Ekstraklasy, I oraz II ligi i meczach mistrzowskich reprezentacji A lub młodzieżowych.

8. W jaki sposób będą przyznawane nagrody?
W Ekstraklasie zostaną nagrodzone drużyny z miejsc 1-3, w I lidze drużyny z miejsc 1-5, w II lidze drużyny z miejsc 1-5.

Źr. pzpn.pl/ własne

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Gryf Wejherowo
Gryf
Wejherowo
2018-05-26
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2018-06-02
17:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB 40

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

   

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 75645 odwiedzin