Trzy medale zapaśników GKS Bełchatów

W sobotę 3 czerwca w Wojewódzkim Turnieju Młodzieży w zapasach w stylu grecko-rzymskim zawodnicy GKS Bełchatów stanęli na wysokości zadania i zdobyli trzy medale: dwa złote i jeden brązowy.

Złoty medal w kategorii wagowej 100 kg zdobył Dominik Proszak, który w walce finałowej pięknym rzutem przez biodro pokonał na łopatki Marcina Rychlewicza z Radomska. Drugi złoty medal dla GKS Bełchatów przywiózł Jakub Rzepecki (kat. wagowa 73 kg). Brązowy medal zdobył Kacper Świercz w kategorii wagowej 42 kg.

Z pewnością medal przywiózłby Aleksander Kaniowski, lecz kontuzja nadgarstka wyeliminowała go z turnieju. Tuż za podium w swoich kategoriach wagowych uplasowali się pozostali zawodnicy trenera Janusza Włastowskiego: Dominik Stasiak, Przybylski Maciej i Jakub Cierpis. Turniej został zorganizowany przez  Łódzką Federację Sportu w Woli Krzysztoporskiej.