Brązowe medale MP zapaśników GKS

Zapaśnicy GKS Bełchatów Daniel Stępień i Filip „Kazik” Kazimierczak " zdobyli brązowe medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Kostrzyniu nad Odrą!

Zawody odbyły się w dniach 26-28 maja 2017 roku. Daniel startował w grupie kadetów w kat. 58 kg, natomiast Filip w grupie juniorów w kat. 84 kg. W turnieju wzięły udział ekipy z Białorusi, Czech, Holandii i Niemiec.

Podopieczni Andrzeja Olczyka przegrali po jednej walce w półfinałach z bardzo mocnymi zawodnikami z Białorusi, którzy wygrali swoje kategorie wagowe i pozostało im walczyć o brązowe medale, gdzie stanęli na wysokości zadania i wygrali.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że nasi zawodnicy byli najlepszymi zawodnikami z Polski w swych kategoriach wagowych.

Trener naszych zapaśników jest zadowolony z występu swych podopiecznych tym bardziej, że turniej był mocno obsadzony i stał na bardzo wysokim poziomie. Cieszy fakt, że "Kazik" w walce o brąz wygrał z aktualnym Mistrzem Polski i zrewanżował się tym samym za porażkę w finale Mistrzostw Polski.

Szkoleniowiec sekcji zapaśniczej dziękuje firmie RED LINE i INS-MAR za wsparcie i ufundowanie nowych koszulek, które prezentują się wyśmienicie!