Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Czwarte miejsce w PJS

Czwarte miejsce w PJS

PGE GKS Bełchatów zajmuje po 25 kolejkach 2 ligi 4. miejsce w prowadzonym od początku sezonu 2016/17 rankingu Pro Junior System. W klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej prowadzi z dużą przewagą Siarka Tarnobrzeg a na drugiej jest nasz najbliższy rywal, Stal Stalowa Wola. Trzecia jest Warta Poznań a tuż za nami Polonia Warszawa.

O tym, jak trudnym zadaniem jest połączenie bardzo dobrych wyników z jednoczesnym włączaniem większej grupy młodzieżowców, mogą poświadczyć miejsca zajmowane przez liderów 2 ligi. Odra Opole zajmuje w klasyfikacji PJS 6. miejsce, Raków ostatnie, Puszcza 15. a Radomiak 14.

Na punkty i miejsce PGE GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane przez pięciu zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Dawid Flaszka, Konrad Andrzejczak, Albin Maciejewski, Kamil Bruchajzer oraz Mikołaj Bociek, którego czas gry został doliczony po ostatnim meczu z Wartą. Czekamy teraz na Marcina Ryszkę, który musi zagrać w jeszcze w dwóch spotkaniach.


1. Po co powstał Pro Junior System PZPN?
Pro Junior System został napisany przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

2. Kto uczestniczy w Programie Pro Junior System PZPN?
W Programie uczestniczą wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi.

3. Za co będą przyznawane punkty?
Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy Młodzieżowców i Wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom będą przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku. Programem PJS administruje i zarządza Departament Rozgrywek Krajowych PZPN pod kierunkiem dyrektora Łukasza Wachowskiego.

4. Kto jest młodzieżowcem, a kto wychowankiem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2016/2017, od którego zostanie wprowadzony Pro Junior System PZPN, będą to zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi.

Wychowanek – młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Przerwa rozumiana jest jako okres, gdy zawodnik nie był zarejestrowany w żadnym klubie lub był szkolony w innym klubie na zasadzie transferu definitywnego bądź wypożyczenia.

5. Na jakiej zasadzie będą przyznawane punkty?
Zasady przyznawania punktów:
• liczba minut x1 – rozegrana minuta przez Młodzieżowca w meczu Ekstraklasy, I i II ligi lub spotkaniu reprezentacji U-21, U-20, U-19, U-17;
• liczba minut x2 – rozegrana minuta przez Wychowanka w meczu Ekstraklasy, I i II ligi lub spotkaniu reprezentacji U-21, U-20, U-19, U-17;
• liczba minut x3 – rozegrana minuta przez Młodzieżowca w meczu reprezentacji A;
• liczba minut x4 – rozegrana minuta przez Wychowanka w meczu reprezentacji A.

Każdy piłkarz wchodzący na boisku w dodatkowym czasie gry, niezależnie od długości doliczonego czasu, otrzymuje punkty jak za jedną minutę regulaminowego czasu gry, zgodnie z powyższym przelicznikiem.

Jeżeli w drużynie występuje Zawodnik, który jest Wychowankiem (czyli również jest Młodzieżowcem), to punktuje jako Wychowanek.

Jeżeli w drużynie występuje Zawodnik, który jest Młodzieżowcem (ale nie Wychowankiem klubu), to punktuje jako Młodzieżowiec.

6. Jaka jest metodologia Pro Junior System PZPN?
– Zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie;
– Klasyfikacja jest aktualizowana na bieżąco po rozegranych meczach i udostępniana klubom, zawodnikom oraz kibicom na stronach internetowych PZPN;
– Kluby zdegradowane nie są uwzględniane w podziale nagród finansowych przyznawanych w ramach Programu;
– Do klasyfikacji nie są wliczane mecze barażowe;
– Minuty rozgrywane przez Młodzieżowców i Wychowanków w ramach rozgrywek reprezentacyjnych, które odbyły się w przerwie letniej pomiędzy sezonami ligowymi, są wliczane do punktacji końcowej następnego sezonu.

Przykładowo w czerwcu 2017 roku rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce. Minuty spędzone na boisku w tym turnieju przez zawodników z klubów Ekstraklasy, I oraz II ligi zostaną zaliczone do punktacji końcowej programu na sezon 2017/2018;
– Na koniec sezonu kluby uczestniczące w Programie z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo. Punktacja końcowa jest określana bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy, I i II ligi, z zastrzeżeniem ogłoszenia ostatecznych decyzji licencyjnych.

7. Czy zawodnik wypożyczony z klubu X do klubu Y, będzie punktował dla klubu X czy Y?
Zawodnik będzie zdobywał punkty dla klubu, w którym aktualnie gra (w tym wypadku punktuje dla klubu Y). Oczywiście tylko w rozgrywkach Ekstraklasy, I oraz II ligi i meczach mistrzowskich reprezentacji A lub młodzieżowych.

8. W jaki sposób będą przyznawane nagrody?
W Ekstraklasie zostaną nagrodzone drużyny z miejsc 1-3, w I lidze drużyny z miejsc 1-5, w II lidze drużyny z miejsc 1-5.

Źr. pzpn.pl/ własne

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW




 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGI



PARTNERZY TECHNICZNI


 



PARTNERZY MEDIALNI



PARTNER MEDYCZNY



 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2865746