Zwycięstwo wyszarpane w końcówce

W końcu to PGE GKS Bełchatów wyrywa rywalowi zwycięstwo w końcowce! Po ciekawym meczu na GIEKSA Arenie "Brunatni" pokonali Polonię Warszawa 2:1 (0:0). W sobotnim spotkaniu bełchatowianie stworzyli więcej dobrych sytuacji i zasłużenie zrewanżowali się polonistom za jesienną porażkę.

Relacja lodzkifutbol.pl:

Bełchatowianie od pierwszej minuty ruszyli do szturmu na bramkę Polonii i od razu mogli wyjść na prowadzenie. Uderzenie Piotra Witasika minęło jednak bramkę. Chwilę później Dawid Flaszka przelobował bramkarza Polonii, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił Rafał Zembrowski. Tuż przed przerwą z 16 metrów strzelał Marcin Ryszka. W dobrym stylu to uderzenie wybronił Mateusz Tobiasz.

Po zmianie stron Brunatni objęli upragnione prowadzenie. W 46. minucie podanie Aghvana Papikyana wykorzystał Dawid Flaszka. Siedem minut później powinno być 2:0. Strzał głową Papikyana obronił Tobiasz. Bramkarz Polonii w 60. minucie po raz kolejny pokazał swój kunszt. Odbił mocny strzał Flaszki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Brunatnych w 66. minucie. Niegroźny strzał Krystiana Pieczary przepuścił Kamil Bruchajzer. Wychowanek GKS Bełchatów, który gra w Polonii, mógł pogrążyć swój dawny klub. W 79. minucie fatalnie jednak spudłował. Wydawało się, że wynik 1:1 utrzyma się do końcowego gwizdka. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry faulowany w polu karnym był jednak Marcin Grolik, a jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Patryk Rachwał.

PGE GKS Bełchatów 2-1 Polonia Warszawa
Dawid Flaszka 46., Patryk Rachwał 90. (k) - Krystian Pieczara 66.

PGE GKS: 12. Kamil Bruchajzer - 14. Adrian Klepczyński, 3. Marcin Grolik, 25. Piotr Witasik, 2. Mateusz Szymorek - 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Ryszka - 10. Dawid Flaszka (85, 22. Robert Pisarczuk), 5. Artur Lenartowski, 27. Dawid Dzięgielewski - 16. Aghvan Papikyan (72, 7. Bartłomiej Bartosiak).

Polonia: 18. Mateusz Tobjasz - 19. Grzegorz Wojdyga, 27. Daniel Choroś, 6. Rafał Zembrowski, 2. Piotr Petasz - 10. Krystian Pieczara (89, 17. Marcin Kluska), 31. Donatas Nakrošius, 5. Piotr Ćwik, 8. Piotr Kosiorowski (59, 7. Mariusz Marczak), 87. Cezary Sauczek (59, 21. Mariusz Wierzbowski) - 20. Fabian Pawela (87, 11. Bartosz Wiśniewski).

żółte kartki: Nakrošius, Wiśniewski, Tobjasz.

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
widzów: 1.081