CLJ: Wyjazdowe zwycięstwo z Cracovią

W meczu 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna GKS Bełchatów wygrała na boisku LKS Pasternik Ochojno z Cracovią Kraków 2:1 (0:0).

Cracovia Kraków - GKS Bełchatów 1:2 (0:1)
Dariusz Żaba 66. (k) - Kamil Kopeć 28., Zdybowicz 53. (k)

Skład GKS: Sobczak - Zieliński, Grot, Michalski D., Wojtczyk Kacper - Kopeć (68. Ogrodowczyk), Siewiera - Mazerant (75. Marynowski), Chwałowski (84. Szyszkowski), Janik (90. Przybylski) - Zdybowicz

Na ławce pozostali: Wojtczyk Krystian, Kotowski.

Relacja z meczu z oficjalnej strony cracovia.pl:

"Poważne ostrzeżenie ekipa z Bełchatowa dostała już na samym początku spotkania, gdy Sebastian Strózik najpierw trafił w poprzeczkę, a chwilę później w słupek. W 11. minucie bramkarz gości chcąc wybić piłkę, trafił w Strózika, ale futbolówka odbita od naszego napastnika przeszła tuż obok słupka. Siedem minut później z rzutu wolnego uderzał zawodnik Bełchatowa - Kamil Kopeć, ale przymierzył nad bramką. W 27. minucie błąd popełnił jeden z naszych zawodników, w konsekwencji czego Kopeć przejął futbolówkę i dośrodkował w pole karne - po zamieszaniu pod bramką Damiana Smolenia nasi obrońcy w ostatniej chwili wybili ją na aut. Jednak minutę później przyjezdni swojej okazji nie zmarnowali. Zza pola karnego uderzał Kopeć, piłka lekko otarła się jeszcze od naszego zawodnika i tuż przy słupku wpadła do bramki.

Osiem minut po zmianie stron jeden z piłkarzy „Pasów" sfaulował w polu karnym rywala, za co sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Przemysław Zdybowicz. W 66. minucie arbiter spotkania po raz kolejny wskazał na wapno, tym razem dla naszej drużyny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Dariusz Żaba, który pokonał bramkarza bełchatowian. Ta bramka kontaktowa podziała na podopiecznych Kordiana Wójsa motywująco i rzucili się do ataku. Jednak przyjezdni cofnęli się do defensywy, przez co naszym zawodnikom ciężko było się przedrzeć w pole karne przeciwnika. Jeszcze w ostatnich sekundach Jakub Bator mógł wyrównać, jednak na linii jego strzału przypadkowo znalazł się Adrian Kajpust. Po końcowym gwizdku, dość niespodziewanie to drużyna z Bełchatowa cieszyła się ze zwycięstwa, mimo że juniorzy Cracovii byli lepsi w tym spotkaniu".