Skromna wygrana rezerw

W pierwszym zimowym meczu kontrolnym zespół rezerw PGE GKS Bełchatów wygrał na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Ceramiką Opoczno 1:0 (0:0). Trener Krystian Kierach miał dziś do dyspozycji osiemnastu zawodników.

W naszym zespole zagrało dziś kilku młodszych zawodników górniczego klubu oraz testowany napastnik Wojciech Byszewski. W pierwszej połowie bełchatowianie nie stworzyli klarownych sytuacji. Lepiej pod tym względem wyglądała druga część sparingu wygrana 1:0 po bramce Marcina Szóstakiewicza z rzutu karnego podyktowanego za faul na Kacprze Banasiaku (80. minuta). Swoją szansę miał także Maciej Łabędzki, który trafił w poprzeczkę. Poza tym giekaesiacy mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje do pokonania bramkarza Ceramiki.